Содержание
Програми лікувальної терапії розроблені, щоб допомогти людині подолати свою залежність і навчитися належним навичкам залишатися тверезими, коли вони починають заново будувати своє життя. Існує велика різноманітність програм терапії наркозалежності, але є три основних типи, які здаються найефективнішими. Щоб дізнатися, який з них може підійти саме вам, ось основні типи терапії залежності, які слід розглянути.
Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ)
Когнітивно-поведінкова терапія — це тип психотерапії для лікування залежності, який заохочує пацієнтів задавати питання про себе та свої повторювані думки та поведінку. Мета полягає в тому, щоб допомогти пацієнту розпізнати, що це за моделі мислення, і поступово вилучити їх зі свого життя. Це перенавчає їхній мозок мислити по-іншому, щоб вони не завжди притягувалися до однієї моделі негативних і нездорових звичок.
Це також навчає їх новим навичкам справлятися з проблемами та уникати ситуацій, які можуть викликати рецидив. КПТ працює так добре, тому що його можна поєднувати з іншими методами терапії, щоб створити надійний пакет лікування, адаптований до потреб пацієнта.
Діалектна поведінкова терапія (Dbt)
Діалектна поведінкова терапія більше зосереджується на емоціях пацієнта, щоб уникнути саморуйнівної поведінки, яка походить від цих інтенсивних, негативних емоцій. DBT навчає чотирьох важливих наборів навичок: ефективність міжособистісного спілкування, толерантність до дистресу, уважність і регулювання емоцій. В основному він використовується для лікування серйозних розладів особистості, але його можна адаптувати, щоб допомогти людям із проблемами зловживання психоактивними речовинами. Завдяки використанню DBT пацієнти можуть зменшити свою тягу, навчитися здоровим навичкам подолання та навчити їх уникати ситуацій, які можуть призвести до рецидиву.
Мотиваційне співбесіда (Mi)
Мотиваційне інтерв’ю – це метод лікування, який допомагає людям змиритися зі своєю поведінкою, пов’язаною з проблемним вживанням психоактивних речовин. Це допомагає їм прийняти інші заходи щодо лікування, які проводяться, щоб вони були ефективнішими. Це дає пацієнту мотивацію змінити свої звички, зустрічаючи пацієнта на рівній землі, замість того, щоб нав’язувати конкретні зміни в його житті. Пацієнт ділиться своїми цілями та тим, куди він хоче пройти в процесі лікування, щоб він сам задавав темп. Цей метод посилює мотивацію пацієнта на подальше бажання одужати.
Чи є ліки від залежності?
На даний момент не існує відомих ліків від залежності, оскільки вона розглядається як хронічний стан здоров’я, який потребує спостереження протягом усього життя людини. Однак існують способи лікування та боротьби із залежністю, щоб людина могла відновити контроль над своїм життям.
Залежність впливає на кожну людину по-різному, тому визначити правильну програму терапії не так просто, як вибрати її з капелюха. Його потрібно адаптувати до потреб конкретної людини, щоб побачити, що є найбільш ефективним.
Цікавитеся програмою лікування залежностей або знаєте когось, хто цим займається? Зв’яжіться з місцевим постачальником медичних послуг, щоб визначити, з чого найкраще почати. Ви можете бути здивовані тим, які варіанти лікування можуть підійти саме вам.