Содержание
Ми всі все більше усвідомлюємо важливість тренування нашого мозку, щоб підтримувати його здоровим. Такі захворювання, як хвороба Альцгеймера та деменція, регулярно з’являються в засобах масової інформації, і, оскільки Асоціація Альцгеймера стверджує, що понад шість мільйонів американців живуть з хворобою Альцгеймера, ми надаємо як ніколи важливого значення роботі нашого мозку. Є багато способів тренувати свій мозок – ось п’ять із наших улюблених.
Ігри в слова
Ігри в слова та головоломки — чудовий спосіб активізувати свій мозок. Незалежно від того, граєте ви в такі програми, як Words with Friends, чи віддаєте перевагу традиційній настільній грі Scrabble, переставляти літери для створення слів — це весела вправа для мозку. Існують способи, якими ви також можете знайти нові слова, граючи в такі ігри. Словник або тезаурус можуть бути корисним ресурсом, але сучасні програми та веб-сайти також можуть вам допомогти. Unscramble, інструмент для розшифровки букв назад у слова, є популярним вибором, оскільки він простий у використанні.
Головоломки
Якщо ви більше математики, головоломки — це класичний спосіб тренування вашого мозку. Сортування шматочків за формою, розміром і кольором є чудовою терапевтичною діяльністю, яка може допомогти вам розслабитися під час роботи з клітинами мозку. Пазли стали популярними під час пандемії коронавірусу, коли багато людей насолоджувалися процесом складання фігур у логічному порядку, щоб завершити зображення. Пазли доступні в багатьох частинах, і великі компанії зараз виробляють головоломки для хворих на деменцію з меншою кількістю частин, тож головоломка справді знайдеться для кожного, незалежно від віку чи здібностей. Для тих, хто віддає перевагу розумовим онлайн-іграм, є сайти та програми, які пропонують цифрові пазли, хоча багатьом все ще подобається тактильний елемент традиційної головоломки.
Судоку
Любителі чисел люблять судоку. Ці традиційні головоломки з числами були створені в 1783 році швейцарським математиком, але популярність їх зростала протягом 1980-х років. Зараз у багатьох газетах є щоденна головоломка судоку, тобто ці популярні головоломки легко доступні. Вони доступні не лише в книгах із головоломками та газетах, але тепер також є додатки, присвячені судоку, що полегшує тренування вашого мозку, коли у вас є п’ять вільних хвилин.
Вивчайте нову мову
Якщо ви шукаєте цікавий спосіб підтримувати свій мозок у здоровому стані, а також прагнете освоїти нові навички, можливо, настав час вивчити нову мову або вдосконалити свої навички мови, яку ви вже знаєте. Вивчення нової мови має багато когнітивних переваг і, як було показано, покращує пам’ять, вербальні навички та творче мислення, а також розвиває навички вирішення проблем, які можна передавати. Існують ресурси для вивчення мов на таких сайтах, як YouTube, а також у популярних мовних програмах, як-от Duolingo.
Танець
Можливо, ви не відразу подумаєте про танець як про вправу для мозку, але є кілька досліджень, які показали, що танці пов’язані зі зниженням ризику деменції. Дотримання рутини або навчання новим крокам також є чудовим способом роботи мозку, а також вироблення ендорфінів – хімічних гормонів, які можуть допомогти полегшити біль, зменшити стрес і покращити ваше загальне самопочуття. Струсіть тілом, попрацюйте мозком!
Висновок
Хоч би як ви вирішили потренувати свій мозок, знайте, що ви інвестуєте у своє майбутнє, докладаючи зусиль зараз – і, що найголовніше, з такою різноманітністю способів потренувати свій мозок немає виправдання. Знайдіть веселі способи підтримувати свій мозок у здоровому стані, наприклад ті, про які йшлося вище – ви не пошкодуєте.