Содержание
Чи нещодавно у вас діагностували захворювання щитовидної залози? Якщо так, висока ймовірність того, що у вас виникнуть запитання. Тому прикро, що деякі онлайн-ресурси не надають повних порад, тоді як інші можуть навіть представити факти, які не мають клінічної цінності. Отже, давайте спробуємо розрізати «пух» і чітко пояснити зв’язок між щитовидною залозою та вашим метаболізмом.
Розгадка зв’язку між щитовидною залозою та метаболізмом
Ваша щитовидна залоза: основи
Щитовидна залоза розташована на передній частині шиї і трохи нижче гортані. Він відповідає за різні обмінні процеси; двома найважливішими з них є витрати енергії та зростання. На жаль, кожен 20-й чоловік врешті-решт відчує певний тип розладу, пов’язаного з цією залозою. Двома найпоширенішими ускладненнями є недостатня функція щитовидної залози (відома як гіпотиреоз) і гіперактивність щитовидної залози (гіпертиреоз).
Як щитовидна залоза впливає на ваш метаболізм?
Враховуючи величезну важливість цієї залози, цілком зрозуміло, що будь-яка аномалія матиме прямий вплив на різні метаболічні процеси. Для ясності ми прагнемо коротко висвітлити гіпотиреоз і гіпертиреоз.
Як згадувалося в попередньому розділі, гіпотиреоз пов’язаний із недостатньою активністю щитовидної залози (зокрема, у зв’язку з двома гормонами, відомими як Т3 і Т4). Це часто призводить до відчуття млявості, млявості та загальної нестачі енергії. Крім того, організму важче ефективно перетравлювати їжу. Це одна з причин, чому збільшення ваги та ожиріння безпосередньо пов’язані з гіпотиреозом.
Проте в інших, можливо, діагностували гіперактивність щитовидної залози. У цьому випадку багато симптомів прямо протилежні тим, що пов’язані з гіпотиреозом. Деякі загальні показання включають:
- Тривога
- Часті випорожнення
- тремтіння
- Помітно збільшена щитовидна залоза (відома як зоб)
- Незрозуміла втрата ваги через прискорений метаболізм
Тепер ми можемо почати розуміти, чому захворювання щитовидної залози можуть мати серйозний вплив на наше повсякденне життя. На щастя, існує кілька способів, за допомогою яких можна контролювати потенційно несприятливі метаболічні симптоми.
Які варіанти лікування доступні?
Точний тип лікування в кінцевому підсумку визначатиметься самим станом. Наприклад, таблетки T3 на internationalpharmacy.com можна використовувати для полегшення багатьох симптомів, пов’язаних з гіпотиреозом (вони забезпечують організм зовнішнім джерелом гормону T3). Натомість лікування гіпертиреозу може включати прийом антитиреоїдних препаратів (речовин, які запобігають надмірному виробленню споріднених гормонів) або бета-блокаторів.
Інші способи забезпечення збалансованого метаболізму можуть включати цілісні підходи, такі як збалансоване харчування, достатній відпочинок щовечора та забезпечення фізичної активності.
Хоча захворювання щитовидної залози часто мають хронічний характер, існує багато способів протидіяти пов’язаним коротко- та довгостроковим ефектам. Завжди консультуйтеся з медичним працівником або фахівцем зі щитовидної залози, щоб дізнатися більше або якщо ви підозрюєте, що проблема може бути.