Содержание
Вичерпний посібник із боротьби з симптомами та проблемами відміни наркотичної залежності
Сучасний високомеханізований і перенапружений світ полегшив людям знайти полегшення та комфорт у миттєвих виправленнях. Це стосується багатьох людей, які регулярно вживають заборонені речовини.
Проблема в тому, що прийом наркотиків суттєво впливає на життя людини. Це починається з розвитку толерантності до речовин, які ви приймаєте. Мозок є адаптивною тканиною, яка обробляє хімічні речовини, які вони забезпечують, і приймає їх як частину своєї звичайної функції. З часом той самий рівень споживання починає втрачати свій вплив, змушуючи ваше тіло більше жадати речовин.
Це називається залежністю. На цьому етапі хімія вашого мозку змінилася, щоб покладатися на алкоголь і наркотики, щоб продовжувати робити те, що він робить. Якщо ви не можете отримати той самий рівень удару, тіло розбивається. Отже, ви змушені брати все більше і більше. Це порочне коло називається залежністю, яка є природним завершенням зловживання психоактивними речовинами.
Чи можна зупинитися?
Так, це завжди так.
Однак питання в тому, як зупинитися. Відмовитися від холодної індички насправді небезпечно. Після тривалого періоду залежності ваш мозок працюватиме неправильно, якщо він не отримає необхідних хімічних речовин.
Коли це відбувається, ви переходите в абстиненцію. Це стан, коли ваше тіло намагається переналаштуватися на свій звичний стан перед початком проблеми зловживання психоактивними речовинами. Процес може бути серйозним, спричиняючи втому, нудоту, перепади настрою, блювоту, тремтіння, галюцинації, лихоманку, прискорене серцебиття, сплутаність свідомості, безсоння та пітливість. Більш серйозні випадки часто включають судоми.
Процес позбавлення від залежності є одним із найбільших викликів для подолання залежності. Майже кожен, хто був на шляху одужання, може підтвердити, наскільки це важко. Деяким це важко, оскільки вони покладалися на зловживання психоактивними речовинами, щоб впоратися з симптомами проблем із психічним здоров’ям: стан називається подвійним діагнозом. Щоб дізнатися більше про цю проблему, ви можете переглянути такі посилання: https://www.jacksonhouserehab.com/treatment/substance-abuse-mental-illness/
Чи можна покращитися після відміни?
Відповідь теж так. Реабілітаційна допомога дозволила людям із токсикоманіями або подвійним діагнозом отримати комплексне лікування та підтримку. Ви або хтось із ваших знайомих можете звернутися до професійних закладів догляду, щоб знайти способи безпечно скоротити споживання наркотиків і налагодити своє життя.
Процес буде непростим. Але тверезе, ясне майбутнє, яке чекає попереду, завжди того варте.
Кроки для управління відмовою від наркотичної залежності
Кожен пацієнт, який одужує, по-різному переживає відмову від залежності. Однак існують загальні ефективні способи боротьби з нею. Ось деякі з них:
1. Приєднайтеся до групи підтримки
Немає нічого такого, що приносить задоволення, як знайти людей, які мали або мали таку саму боротьбу, як та, через яку ви проходите. Групи підтримки забезпечують безпечний простір і час, щоб поділитися своїм досвідом, не боячись засудження чи відкидання.
Коли ви поділитеся труднощами, через які ви проходите, ви можете отримати корисний відгук. Ваші супутники можуть або розповісти вам, що вони зробили, щоб допомогти їм, або направити вас до професіоналів.
Крім типової групи підтримки, дуже важливо підтримувати надійних друзів і родину. Вони можуть допомогти вам змінити свій спосіб життя та стати вашим партнером із відповідальності у разі повторного захворювання. Ви повинні уникати подорожі поодинці та отримати належну підтримку, щоб ефективно впоратися з симптомами відміни залежності.
2. Створіть програму вправ
Фізичні вправи надзвичайно корисні у вашому одужанні. Причина в тому, що він забезпечує природний тригер для вивільнення дофаміну, гормону, відповідального за відчуття насолоди та задоволення. Тому чим більше ви займаєтесь улюбленим видом спорту чи фізичними вправами, будь то баскетбол, футбол, біг підтюпцем чи волейбол, тим більше ви налаштовуєте хімію свого мозку на здоровіші звички.
Крім того, це покращує вашу фізичну форму, дозволяючи вам краще справлятися з симптомами відміни. Як говориться, без здорового тіла не може бути здорового духу.
Інші переваги вправ включають:
- Зняття напруги і стресу
- Підвищення самооцінки
- Зменшення ризику рецидиву
- Виправте свій графік сну
- Зменшення вашої залежності від наркотиків
- Покращення функцій вашого мозку, таких як запам’ятовування, регулювання настрою та концентрація
Найкраще попрацювати з медичним працівником, щоб розробити план вправ, який відповідає вашим потребам.
3. Дотримуйтесь збалансованої дієти та зволоження
Під час одужання слід стежити за тим, що ви їсте. Вашим системам організму знадобиться багато живлення, щоб відновити нормальний рівень функціонування. Це означає, що вам доведеться скоротити споживання нездорової їжі та будь-якої іншої їжі, яка не має великої поживної цінності.
Працюйте з командою медиків, щоб розробити дієту, яка забезпечує вітаміни, мінерали та інші поживні речовини, необхідні для відновлення вашого здоров’я. Це буде ключем до сталого процесу відновлення.
Отже, вам доведеться скоротити наступне:
- Перероблена їжа
- Рафінований цукор
- Насичені продукти
- олії
- Кофеїн
Збалансоване харчування також сприяє перебудові хімії вашого мозку на більш здорові звички. Люди, які харчуються здорово, відчувають наступні переваги:
- Кращий рівень енергії
- Кращий настрій
- Зменшення стресу та роздратування
- Поліпшення самооцінки
- Гладкі стосунки з іншими
- Більше задоволення від повсякденних справ
Звичайно, вашому організму також знадобиться багато води. Ваш мозок сильно залежить від гідратації. Тому обов’язково випивайте більше восьми склянок води на день. Це в поєднанні з правильною дієтою та регулярними фізичними вправами допоможе вам досягти цілей одужання.
4. Дотримуйтесь добре спланованого графіка сну
Різкі зміни режиму сну є одним із поширених симптомів зловживання психоактивними речовинами. Таким чином, ви можете виявити, що ваш графік сну стає все важче визначити, коли ви проходите процес відміни.
На щастя, ви все ще можете спланувати це, щоб отримати необхідну кількість сну. Ви можете спробувати провести ритуал, щоб полегшити перехід у ліжко. Це стосується певного набору дій, щоб сигналізувати собі, що час відпочити. Це може включати момент медитації, післяобідню прогулянку, кілька хвилин читання книги тощо.
Крім того, ви повинні намагатися залишатися активними вдень, щоб ваш біологічний годинник природним чином підготувався до сну вночі. Інші способи дотримуватися розкладу сну:
- Використовуйте лампи настрою замість різкого освітлення у вашій спальні
- Відвідування лікаря для отримання професійної консультації
- Розподіл дрімоти протягом дня
- Слухання заспокійливої музики
Немає двох людей, які сплять однаково. Отже, вам важливо визначити, що вам підходить, щоб допомогти вам дотримуватися розкладу. Зрештою, він потрібен вам, щоб зарядити ваше тіло та дозволити вашому мозку відновитися та відновитися.
5. Спробуйте практикувати медитацію
Крім медичних втручань і коригування способу життя, інші терапевтичні методи можуть допомогти вам на шляху до позбавлення від залежності.
Практики медитації завжди були хорошим вибором. Якщо вам цікаво, ви можете спробувати йогу.
Це діяльність, яка передбачає розвиток зв’язку між розумом і тілом. Ви виконуватимете пози та рухи, які заохочуватимуть усвідомлення тіла, сприяючи спокою ваших думок.
У більшості сеансів йоги інструктор заохочує учасників зосередити свою увагу всередині. Це дає вам змогу бути більш налаштованими та усвідомлювати своє тіло. З цього моменту пози служать шляхами для спрямування вашої розумової енергії лише на внутрішню роботу вашого тіла, розвиваючи ваше почуття вдячності за те, що ви маєте. У цьому сенсі йога допомагає вам на двох фронтах: фізично та розумово.
Медитація також дає час і простір для саморефлексії. Уповільнюючи свої відчуття та сприйняття, ви зможете краще зрозуміти, де ви перебуваєте на шляху одужання. Які спокуси було важко подолати? Де ви досягли успіху? Чи допомагали люди навколо? Знаходження відповідей на ці запитання додає вам сил і мотивації під час проходження процесу позбавлення від залежності.
6. Уникайте тримати справи в собі
Коли ви проходите через відмову від залежності, тримати все в собі – останнє, що вам слід робити. Навіть якщо ви вірите, що те, через що ви проходите, може бути лише тим, що ви повинні пережити тільки ви, вам потрібно поділитися цим з кимось, кому ви можете довіряти.
Ніхто не впадає в наркозалежність однаково. Можливо, ви почали вживати наркотики після травматичного досвіду. Можливо, вам було важко звести кінці з кінцями, тому ви вдалися до стимуляторів. Або, можливо, важливе рішення, яке ви прийняли у своєму житті, закінчилося зовсім не так, як ви очікували, і наркотики стали вашим джерелом розради. Будь-яка з цих обставин може здаватися вам унікальною, і це справедливо так думати.
Але ніщо не звільняє більше, ніж знання того, що хтось може зрозуміти й простягнути руку. Дайте собі шанс, поговоріть зі своїми близькими, яким довіряєте, і зверніться за допомогою до експерта з психічного здоров’я. Тобі нічого втрачати, а світ можна отримати.
Висновок
Позбутися від зловживання психоактивними речовинами нелегко. Але немає більшого полегшення від ваших проблем, ніж знову отримати контроль над своїм життям. Ви обов’язково зазнаєте рецидивів і невдач. Але сприймайте це як ознаки того, наскільки далеко ви зайшли з того місця, де були колись. Якщо ви скористаєтеся цими порадами, ви зможете залишатися на шляху. Ось вам краще, тверезе життя.